czwartek, 21 czerwca 2012

18 mln zaskórniaków ZUSu


Fajnie że Zakład "Ubezpieczeń" Społecznych tak pięknie nam się rozwija mimo nieustannego larum ws.  braku pieniędzy na świadczenia dla osób ubezpieczonych i emerytów. Patrzmy oto i uczmy się, jak można zrobić COŚ z "niczego"... bo przecież tych 18 mln zł zaskórniaków, które ZUS wyłuskał na nowy serwis www nie można nazwać poważną gotówką.

Strategia ZUSu jak się można domyślać polega na próbie zmiany priorytetów u obywateli i zamiast koncentrowania się na czysto materialnej stronie ubezpieczeń społecznych (czyli godnych świadczeń, które wystarczałyby na przeżycie bez grzebania w śmietniku, kombinowania, dorabiania i ubierania się w stare ubrania z ciuchlandów) proponuje czysto duchową rozrywkę, której dostarcza emerytom wirtualny doradca.Zapewne niektórzy złośliwcy i tropiciele teorii spiskowych chcieliby widzieć w tym przedsięwzięciu JEDNĄ WIELKĄ AFERĘ ŁAPÓWKARSKĄ - ale nic z tych rzeczy nie mogło mieć miejsca w instutucji tak wiarygodnej i tak świetnie zarządzanej jak ZUS. Pamiętajmy o unikalnym wyróżnieniu, jakie prezes zacnego Zakładu otrzymał nie tak dawno z rąk swoich niezależnych pracowników. Znakomity Przywódca. Taką nagrodą został uhonorowany prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk (50 l.). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za udział w konkursie i otrzymanie tego dumnie brzmiącego tytułu zapłacił około 12 tys. zł, oczywiście z publicznych pieniędzy! Nie dość tego - w trakcie jego trwania pilnie nadzorował własnych pracowników, którzy go oceniali.
Więcej: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezes-zus-zbigniew-derdziuk-otrzymal-tytul-zankomity-przywodca-za-12-tys-zlotych_252124.html

1 komentarz: